Marti 23 Octombrie 2018, Actualizat acum 295 zile 12:00 am

 

Astăzi începe Campionatul Mondial de fotbal. Vezi programul meciurilor la TV!

Campionatul Mondial BraziliaCampionatul Mondial de fotbal din Brazilia debutează, joi, cu meciul de la Rio dintre reprezentativele ţării gazdă şi Croaţiei. Toate meciurile din cele opt grupe ale Mondialului brazilian sunt transmise în direct la TVR1.

like facebookIată programul partidelor :

Grupa A:

12 iunie, Brazilia – Croatia: 23:00, TVR 1

13 iunie, Mexic – Camerun: 19:00, TVR 1

17 iunie, Brazilia – Mexic: 22:00, TVR 1

19 iunie, Camerun – Croatia: 01:00, TVR 1

23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1

23 iunie, Croatia – Mexic: 23:00, TVR 2

GRUPA B:

13 iunie, Spania – Olanda: 22:00, TVR 1

14 iunie, Chile – Australia, 01:00, TVR 1

18 iunie, Australia – Olanda, 19:00, TVR 1

18 iunie, Spania – Chile, 22:00, TVR 1

23 iunie, Australia – Spania, 19:00, TVR 1

23 iunie, Olanda – Chile, 19:00, TVR 1

GRUPA C:

14 iunie, Columbia – Grecia, 19:00, TVR 1

15 iunie, Coasta de Fildes – Japonia, 04:00, TVR 1

19 iunie, Columbia – Coasta de Fildes, 19:00, TVR 1

19 iunie, Japonia – Grecia, 01:00, TVR 1

24 iunie, Japonia – Columbia, 23:00, TVR 2

24 iunie, Grecia – Coasta de Fildes, 23:00, TVR 1

GRUPA D:

14 iunie, Uruguay – Costa Rica, 22:00, TVR 1

15 iunie, Anglia – Italia, 01:00, TVR 1

19 iunie, Uruguay – Anglia, 22:00, TVR 1

20 iunie, Italia – Costa Rica, 19:00, TVR 1

24 iunie, Costa Rica – Anglia, 19:00, TVR 2

24 iunie, Italia – Uruguay, 19:00, TVR 1

GRUPA E:

15 iunie, Elvetia – Ecuador, 19:00, TVR 1

15 iunie, Franta – Honduras, 22:00, TVR 1

20 iunie, Elvetia – Franta, 22:00, TVR 1

20 iunie, Honduras – Ecuador, 01:00, TVR 1

25 iunie, Honduras – Elvetia, 23:00, TVR 2

25 iunie, Ecuador – Franta, 23:00, TVR 1

GRUPA F:

15 iunie, Argentina – Bosnia, 01:00, TVR 1

16 iunie, Iran – Nigeria, 22:00, TVR 1

21 iunie, Argentina – Iran, 19:00, TVR 1

21 iunie, Nigeria – Bosnia, 01:00, TVR 1

25 iunie, Bosnia – Iran, 19:00, TVR 2

25 iunie, Nigeria – Argentina, 19:00, TVR 1

GRUPA G:

16 iunie, Germania – Portugalia, 19:00, TVR 1

16 iunie, Ghana – SUA, 01:00, TVR 1

21 iunie, Germania – Ghana, 22:00, TVR 1

22 iunie, SUA – Portugalia, 01:00, TVR 1

26 iunie, SUA – Germania, 19:00, TVR 2

26 iunie, Portugalia – Ghana, 19:00, TVR 1

Grupa H:

17 iunie, Belgia – Algeria, 19:00, TVR 1

17 iunie, Rusia – Coreea de Sud, 01:00, TVR 1

22 iunie, Belgia – Rusia, 19:00, TVR 1, TVR HD

22 iunie, Coreea de Sud – Algeria, 22:00, TVR 1

26 iunie, Algeria – Rusia, 23:00, TVR 2

26 iunie, Coreea de Sud – Belgia, 23:00, TVR 1

OPTIMI DE FINALA:

A. 28 iunie, 1A – 2B, 19:00, TVR 1

B. 28 iunie, 1C – 2D, 23:00, TVR 1

C. 29 iunie, 1B – 2A, 19:00, TVR 1

D. 29 iunie, 1D – 2C, 23:00, TVR 1

E. 30 iunie, 1E – 2F, 19:00, TVR 1

F. 30 iunie, 1G – 2H, 23:00, TVR 1

G. 1 iulie, 1F – 2E, 19:00, TVR 1

H. 1 iulie, 1H – 2G, 23:00, TVR 1

SFERTURI DE FINALA

A. 4 iulie, Castigatoare optime E – Castigatoare optime F, 19:00, TVR 1

B. 4 iulie, Castigatoare optime A – Castigatoare optime B, 23:00, TVR 1

C. 5 iulie, Castigatoare optime G – Castigatoare optime H, 19:00, TVR 1

D. 5 iulie, Castigatoare optime C – Castigatoare optime D, 23:00, TVR1

SEMIFINALA

A. 8 iulie, Castigatoare sfert B – Castigatoare sfert A, 23:00, TVR 1
B. 9 iulie, Castigatoare sfert D – Castigatoare sfert C, 23:00, TVR 1

FINALA MICA

12 iulie, Invinsa semifinala A – Invinsa semifinala B, 23:00, TVR 1

FINALA

13 iulie, Castigatoare semifinala A – Castigatoare semifinala B, 22:00, TVR 1

Lăsați un comentariu

*